Wsi spokojna, wsi wesoła…
Architekt wnętrz w Grodzisku Mazowieckim
Ogród wiejski, zwany również sielskim, to doskonały przykład symbiozy człowieka i natury. Podstawowym jego założeniem jest zachowanie nieskrępowanej wolności, a jednocześnie ładu i harmonii, o które tak trudno w dzisiejszym zabieganym świecie. Ogród wiejski pełni rolę dekoracyjną, łącząc ją doskonale z funkcją użytkową, a więc obok przepięknych nagietków, bratków, czy słoneczników znajdziemy tu lecznicze zioła oraz smaczne i zdrowe warzywa i owoce.
Nade wszystko zatem ogród ten przenosi nas w lata beztroskiego, słodkiego dzieciństwa. I to z pewnością jest nieocenioną jego zaletą. Podstawą ogrodów wiejskich są liczne żywopłoty, rabatki i ścieżki, których granice jednak zacierają się, sprawiając wrażenie pewnego nieładu; nierzadko dostrzec tu możemy liczne samosiejki.
Pod żywopłotami sadzi się barwne, jaskrawe kwiaty, które wabią liczne owady. Wybiera się do tego zdecydowanie gatunki rodzime, znane i sprawdzone w polskim klimacie. W wiejskim ogrodzie nie może zabraknąć także elementów, które go zapoczątkowały, czyli ziół i warzyw.
A całości dopełniają cudnie pachnące jabłonie, morele, winorośle i grusze. Urokowi takiego ogrodu doprawdy trudno się oprzeć.